Kondenzačné sušičky

Kondenzačné sušičky

kondenzačna sušičkaStlačený vzduch je vyrábaný z atmosferického vzduchu, ktorý obsahuje vlhkosť vo forme vodnej pary a rôzne iné mechanické a chemické častice. Vzdušná vlhkosť a nečistoty môžu nekontrolovane kondenzovať v rozvodoch stlačeného vzduchu.

Tento kondenzát je agresívny a spôsobuje koróziu kovových častí rozvodov a mechanizmov, to spôsobuje poruchy ich prevádzky a zvyšuje prevádzkové náklady.

 

Princíp práce kondenzačnej sušičky

spočíva v ochladzovaní stlačeného vzduchu na teplotu +3 až +5 °C . Ochladením sa vylúči značná časť obsiahnutej vlhkosti zo vzduchu.

Chladenie vzduchu zabezpečuje samostatný chladiaci kompresorový okruh, ktorý je naplnený ekologicky nezávadným chladivom.

Zariadenie pracuje plne automaticky a nevyžaduje náročnú údržbu.

 


ABRO s.r.o.  www.abro.skPredstavenie firmy

Ponúkame Vám už 10 rokov komplexné služby v oblasti predaja a servisu vývev, dúchadiel, kompresorov a sušičiek vzduchu. Sme zastúpením firmy Gebruder Becker a Alup, OMI, NITTO pre Slovensky trh. Špecializujeme sa na servis lamelových dúchadiel (kompresorov) a vývev, dúchadiel s bočným kanálom. Ďalej servisujeme: Skrutkové kompresory, piestové kompresory, rootsove dúchadlá a vývevy, vodokružné vývevy, piestikové dúchadlá, membránové vývevy a dúchadlá...Kontakt